Teisipäev 23 Jaanuar 2018

 
  SA Vändra Tervisekeskus

Kui tahad näha, siis silmad sule,
et vaadata südamega, et kuulata südamega.
Doris Kareva

Erihooldusteenus

SA Vändra Tervisekeskus pakub riiklikku ööpäevaringset erihooldusteenust (s.o. riiklikult finantseeritud psüühiliste inimeste hoolekanne) - 27 voodikohta psüühilise puudega klientidele.

KODUKORD  KLIENTIDELE

 1. Igapäevaste küsimuste ja probleemide lahendamiseks pöördu hooldaja või tegevusjuhendaja poole. 

 2. Üleriided ja jalanõud pane oma toas olevasse kappi või riietehoidu. 

 3. Dokumendid või väärisasjad on hoiul šeifis või kontoris. 

 4. Rahaasju aitab korraldada raamatupidaja. 

 5. Arsti poolt määratud ravimid tuleb tingimata sisse võtta. Vajadusel pöördu hooldaja või tegevusjuhendaja poole. 

 6. Voodi ja öökapp hoia puhas. Puhtust ja korda hoia kõikides ruumides!

 7. Öökapis hoia ainult kuivtoiduaineid-kommi-küpsist- limonaadi. Muud kergesti riknevad toiduained tuleb anda hooldaja kätte, kes paneb need külmikusse-koos nimesildiga.

 8. Kohvijoomine toimub üks kord päevas kell 10.30. ÄRA VALA KOHVIPAKSU KRAANIKAUSSI! Kohvipaks tuleb kallata prügikasti. Pese oma tass ise puhtaks.

 9. Sigaretid ja tulemasinad on hoiul hooldaja käes. Ettenähtud peale sööki 1 (üks) sigarett, kokku 3( kolm) sigaretti päevas. SUITSETADA TOHIB AINULT SUITSURUUMIS VÕI ÕUES!

 10. Keelatud on alkoholi või narkootilise aine tarbimine, sissetoomine, levitamine või hoidmine. Juhataja loaga on hooldajal või tegevusjuhendajal õigus kõik joogid/ained kohe ära võtta. Selle kohta koostatakse vastav kirjalik akt.

 11. Keelatud on majast välja viia hooldekeskuse vara. Keelatud on RAHA või esemete LAENAMINE teistele hoolealustele või töötajatele.

 12. Keelatud on ilma loata lahkuda hooldekeskusest. TEAVITA alati oma plaanidest. Kui lahkuda ööpäevaks - tuleb kirjutada avaldus.

 13. VÄLISUKS suletakse SUVEL kell 21.00 ja TALVEL kell 20.00

 14. ÖÖRAHU ALGAB KELL 22.00

Ole alati toeks ja abiks oma lauanaabrile, toakaaslasele, sõbrale. Suhtu sõbralikult ja lugupidavalt teistesse kaaslastesse ja töötajatesse.